Güvenli araç kiralama rehberi son vakitlerde artık çoğu aile veya şahıs iş veya tatil gezilerinde vasıta kiralayarak özgürce seyahat edebilmenin pozitif yanlarını kullanıyor. Sıcak  ve nemli havalarda klimalı bir vasıta kiralayarak eğlenceli bir gezi geçirmeniz olası olacaktır. Güvenli araç kiralama rehberi. Son zamanlarda bir ihtiyaç haline gelen araç kiralamanın fiyatları’da eskiye nazaran yeni yeni ucuz olmaya başladı. Seyahatinizde bütçenize göre uygun bir kiralık vasıta bulmanız artık hiç de zor olmasa lazım. İster uzun ister günübirlik talep eder iseniz dönemsel bazda Malatya Oto Kiralama’dan vasıta kiralaması yapabilirsiniz. Araç kiralama’da dikkat edilmesi gereken koşul ve hususları Malatya Oto olarak sizler için sıraladık (Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken 10 temel kural)

Güvenli Araba Kiralama Rehberi

Güvenli Araç Kiralama Rehberi Kuralları

1- Aracınızı kesinlikle yasal çalışma ruhsatı olan firmalardan kiralayın. Bunu size göstermelerini söyleyin

2- Kiraladığınız Aracın kilometresini kontrol edin ve kilometre sınırını mutlak kiralama firmasına sorun aksi biçimde kilometre aşımlarında ciddi fiyat farkı ödersiniz.

3- Az kullanılmış kilometresi düşük ve yeni vasıtaları tercih edin. Abs, hava yastığı ve güvenlik kemerlerini deneyin. Seyahatinizde yanınızda çocuk var ise çocuk koltuğu istemeyi ihmal etmeyin.
4- Aracın yeni üç dört yaşını aşmamış ve sağında solunda ezik göçük olmamasına özen gösterin.
5- Kiraladığınız aracı teslim alırken bir problemi, arızası, hasarı var mı yok mu kontrol edin. Farların, öteki ışıkların ve klimanın faal olduğundan emin olunküçücük hasarı veya problemi olan aracı sözleşmeye not düşürmeden teslim almayın.
Güvenli oto kiralama rehberi
6- Kiralama sözleşmesi okuyunuz ve neye imza attığınızı bilin, sözleşmenin bir ek nüshasını kesinlikle alın. Aksi takdirde bir kaza sonucunda maddi kayıplarınız istemediğiniz boyutlara ulaşabilir.
7- Kiraladığınız vasıtanın fiyatının neleri kapsayıp neleri kapsamadığını sorun edin. Vitrinde ilan edilen fiyatlara çoğu vakit ekstra bazı ücretler eklenecektir. Her şey dahil toplam fiyatı öğrenmeniz daha doğru olacaktır.
8- Kiraladığınız aracın rent a car kaskosu öteki sigortaları ve evraklarının tam olduğundan emin olun. Rent a car Kaskosu mevcut olmayan bir araç ile kaza geçirdiğinizde, kiralama için kullanılan araç olduğundan dolayı şahsi kasko sigortası hasarı red edip ayriyeten iyi niyeti su istimalden hakkınızda suç duyurusunda bulunur. Buna istinaden tüm masraflar sizin üzerinize kalabilir.
9- Her hangi bir kaza, çekilme vb. durumlarda ne yapılmalı nasıl bir yol izlenmeli ve ne tür belgelerin getirilmesi icap ettiği konusunda bilgi isteyin. Kiminle irtibata geçeceğinizi ve yol yardım numarasını öğrenin.
10- Rezervasyon yapar iken şirketin rezervasyon iptal prosedürü ile alakalı ayrıntılı malumat alın. Erken rezervasyon her zaman müsait bir fiyat avantajı vardır. Bunu göz ardı etmeyiniz.
Sizin için en iyisi 0 Malatya Oto